Хуан Сото се завръща в Сан Диего и удря 1 от 4-те хоумъра на Янкис при победа с 8-0 срещу Падрес
AP News | 2024-05-25 | 06:25:18

САН ДИЕГО (АП) — Хуан Сото удари дълъг двурън хоумър в първия си мач отново в Сан Диего, а Арън Джъдж и Джанкарло Стантън също удариха без съмнение Ю Дарвиш в третия ининг на победата на Ню Йорк Янкис с 8-0 над Падрес в петък вечер.

След това Глейбър Торес поведе четвъртия с удар от линията към центъра за водещите в AL Изток Янкис, които спечелиха за 10-ти път в 12 мача. Увеличението на мощността на Bronx Bombers подкрепи отлично усилие на Карлос Родон (6-2), който задържа Падрес на три сингъла в шест и повече нулеви ининга, за да спечели четвъртото си поредно решение.

Сан Диего беше отпаднаха за трети път в пет мача, докато янките направиха седмия си шатаут, един по-малко от висшата лига.

Сото игра в Сан Диего за първи път, откакто Падрес го раздадоха на янките на 7 декември във втората хитова сделка с участието на убиеца за 16 месеца.

Той беше посрещнат със смесица от освирквания от фенове на Падрес и аплодисменти от многобройните фенове на Янкис в Петко Парк, когато беше обявен стартовият състав и всеки път, когато дойде до чинията.

Сото не отне много време, за да покаже на феновете на Падрес какво пропускат, когато удари дълбок удар към дясното поле с два аута в третия, с Остин Уелс на борда с водещ сингъл. Сото хвърли бухалката си настрана, а Фернандо Татис-младши просто се обърна и гледаше как 423-футовият хоумър – 14-ият на Сото – влиза в трибуните.

Съдията го последва с 409-футов хоумър отляво, неговият 16-ти. С Алекс Вердуго на борда на сингъл, Стантън удари 417-футов хоумър във втория балкон на тухления склад в левия ъгъл на полето, неговият 13-ти. Напомняше на времето, когато той победи Петко Парк, за да спечели Home Run Derby през 2016 г.

И четиримата домакини бяха на първия или втория терен.

Янките имат 37-4, включително плейофите, когато Стантън и Джъдж са Хоумър в една и съща игра и са 2-0, когато Сото, съдия и Стантън всички Хоумър в една и съща игра.

Стентън и Джъдж отбелязаха домакинство при победа с 5-0 срещу Сиатъл в четвъртък.

Четвъртият домакин на Торес премина 411 фута.

Сото излетя към стената точно в седми и удвоен в деветия.

Поредицата от 25 ининга без гол на Дарвиш приключи в първия, когато Антъни Волпе удари водеща тройка и вкара при саможертва на съдията. Дарвиш (4-2), опитвайки се да спечели своя пети пореден старт, допусна седем ръна и девет попадения в 5 2/3 ининга, удари пет и изхвърли един.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Янки: Нападател номер 9 Джон Берти падна на земята само на няколко крачки от наказателното поле при граундаут в деветата и трябваше да му бъде помогнато да излезе от терена. ... RHP Ник Бърди беше поставен на 15-дневен IL с възпаление на дясното бедро. RHP Yoendrys Gómez беше извикан от Triple-A Scranton/Wilkes-Barre.

НАГОРЕ СЛЕДВА

Yankees RHP Marcus Stroman (3-2, 3.05 ERA) и Padres RHP Dylan Cease 5- 3, 3.05) са планираните стартове в събота вечер.